Microblading może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają cienkie, niewidoczne, rzadkie brwi. Zabieg spowoduje wyostrzenie konturu brwi, nada im kształt, doda koloru i gęstości i objętości.
Co to jest microblading
Microblading to kosmetyczny tatuaż, który czyni brwi piękniejszymi. W przeciwieństwie do tradycyjnego tatuażu, który jest trwały, microblading może utrzymywać się do 3 lat. Dzieje się tak, ponieważ microblading wykonany jest ręcznie i używa mniejszą ilość pigmentu.
Microblading wykonuje się manualnie za pomocą cienkich nożyków do rozprowadzania pigmentu w naskórku. Jest to metoda, która przerywa ciągłość naskórka i dlatego bardzo ważne jest, aby taki zabieg wykonywać w zaufanym, czystym miejscu, które przestrzega najwyższych standardów higieny. Efekty zależą głównie od dobrej współpracy Klienta ze stylistką jak też od umiejętności osoby wykonującej zabieg.
Brwi wykonane metodą microbladingu doskonale imitują naturalne brwi. „Dorysowane” włoski są cienkie, naśladują kształt, grubość oraz układ naturalnych włosków. Dlatego microblading jest uważany za metodę makijażu permanentnego, która gwarantuje naturalny wygląd brwi.
Doświadczenie, precyzja, opanowanie i dyscyplina stylistki pozwala narysować za pomocą piórka włoski, które doskonale będą imitowały naturalne brwi.
Dlaczego konsultacja przed zabiegiem jest ważna?
Zanim jednak zdecydujesz się na zabieg microbladingu skorzystaj z konsultacji. To tylko pół godziny, ale jakże ważne. Podczas tego spotkania stylistka odpowie na wszystkie pytania. Wykona wstępny rysunek, opowie o przebiegu zabiegu jak też przygotowaniu do tegoż. Zgodzicie się co do kształtu brwi oraz ich koloru. Co najważniejsze – porozmawiacie o przeciwwskazaniach do zabiegu. Pod artykułem zamieszczamy pliki PDF – dokumenty, o których podpisanie Cię poprosimy.
Jak przebiega zabieg?
Zabieg trwa około 2-3 godzin. Jest nieco bolesny. Ciężko jest określić jak bardzo. Dla jednych bardziej bolesne jest wyrwanie włoska pęsetą. Tak – są takie przypadki .
Jako że jesteś już po konsultacji i zdecydowana na 100% to stylistka pewnie przystępuje do pracy. Oczyszcza skórę, reguluje brwi jeśli tego wymagają i przygotowuje dokładny rysunek wstępny. Po akceptacji rysunku i barwnika rozpoczyna się właściwa procedura. Zabieg wykonywany jest za pomocą jednorazowego nożyka. Stylistka „dorysowuje” brwi – zanurza nożyk w barwniku i robi delikatne nacięcia, jednocześnie wprowadzając pigment. Jeśli ból sprawia dyskomfort, stylistka nakłada żel relaksacyjny na okolicę zabiegową. Ranki są jednak płytkie i wąskie, goją się szybko i nie sprawiają większych dolegliwości.
Po zabiegu skóra jest podrażniona, zaczerwieniona, może być opuchnięta. Właściwa pielęgnacja makijażu permanentnego, zwłaszcza w pierwszych dwóch tygodniach od jego wykonania, ma kluczowe znaczenie dla jego trwałości i efektu estetycznego. Właśnie w tym czasie w skórze zachodzą najintensywniejsze procesy, których nie wolno zakłócać niewłaściwą pielęgnacją. Jest to zabieg inwazyjny i skóra po prostu potrzebuje czasu, żeby się po nim w pełni zregenerować – powrót do stanu pełnej równowagi zajmuje około 4-6 tygodni.
Jak przygotować się do zabiegu?
Zadbaj o skórę i traktuj ją łagodnie. Niech będzie wypoczęta i gładka. Do mycia staraj się używać tylko łagodnych środków. Aby zapewnić jak najlepsze przyjęcie się barwnika, zrezygnuj na kilka dni z tłustych kremów, stosuj tylko preparaty nawilżające. Jeśli kilka dni przed zabiegiem dopadnie Cię opryszczka, to skonsultuj się z lekarzem. Nie zażywaj też leków rozrzedzających krew (aspiryna, ibuprofen, niesteroidowe leki przeciwzapalne). Dzień przed zabiegiem zrezygnuj z kofeiny i alkoholu.
Jak dbać o okolicę brwi po zabiegu
Do 4 tygodni po zabiegu NIE WOLNO:
- opalać miejsca pigmentacji (zarówno na słońcu jak i w solarium),
- korzystać z sauny,
- wykonywać henny brwi,
- stosować odżywek na porost brwi.
Do 2 tygodni po zabiegu NIE WOLNO korzystać z basenu oraz wystawiać na zimne powietrze (narty).
Do 7 dni po zabiegu NIE WOLNO stosować środków drażniących (zawierających kwasy czy retinol).
Do 24h po zabiegu NIE WOLNO nakładać makijażu i kremów, aby nie naruszyć złuszczającego naskórka.
Przez okres gojenia NALEŻY chronić skórę poddaną makijażu permanentnemu przed słońcem, a do pielęgnacji stosować tylko preparaty polecane przez stylistkę.
Możesz odczuwać swędzenie i ściągnięcie skóry w okolicy brwi, ale proces ten jest zwykle minimalnie bolesny i bardzo znośny. Staraj się to przetrwać i nie drap skóry, ani nie odrywaj strupków. Brwi z każdym dniem po zabiegu będą ciemnieć. Nie przestrasz się – to normalne. Wygojone brwi prezentują kolor docelowy.
Korekta? Po co?
Po 4. tygodniach od zabiegu będziesz miała zabieg korygujący. Czasami bywa tak, że część dorysowanych włosków znika lub kolor okazuje się zbyt jasny. Wizyta korygująca jest właśnie po to, aby uczynić Twoje brwi jeszcze piękniejszymi.
Zapoznaj się z dokumentami, które będziesz musiała podpisać przed zabiegiem. Sprawdź dokładnie szczególnie sekcję dotyczącą przeciwwskazań do zabiegu. Przygotuj sobie listę pytań i umów się na konsultację do Agaty lub Kasi.